Laenu taotlemine on nüüd mugavam kui eales varem

Bondora laen on tagatiseta laen
Intressimäär alates 8,99% aastas
Taotletav summa on 100–15 000 € 3 kuust kuni 5 aastani
Reguleeritud Eesti
Finantsinspektsiooni poolt
Kliente
1 503 996

Laenupakkumine 1 minutiga!

-

-

*Laenusumma 100 kuni 15000 eurot. Laenuperiood 6 kuni 84 kuud. Krediidi kulukuse määr 18,67% kuni 49,88%.

*Laenusumma 100 kuni 15000 eurot. Laenuperiood 6 kuni 84 kuud. Krediidi kulukuse määr 18,67% kuni 49,88%.

Bondora laen on tagatiseta laen
Intressimäär alates 8,99% aastas
Taotletav summa on 100–15 000 € 3 kuust kuni 5 aastani

Laenu taotlemine kergelt ja kiiresti

Soovid teha remonti oma kodus või vajad lihtsalt kiiret lahendust suuremaks väljaminekuks? Kui Sinu pangakontole pole just märkimisväärseid sääste kogunenud, võivad Sind aidata erinevad laenud.

Sageli on ootamatu kulutus vältimatu – valutav hammas või katkiläinud auto ei võimalda Sul pool aastat oodata, kuni raha kogud, vaid vajab reageerimist kohe. Kust saada raha kohe kätte? Kes annab laenu nädalavahetusel? Sobivaima laenu leidmine võib aga olla ootamatult keeruline. Pakkujaid on palju, tingimused on erinevad ja iga laenupakkuja räägib erinevast näitajast. Et teha tarku laenuotsuseid, on mõistlik endale selgeks teha, milliseid laene pakutakse ja millega pead laenu taotlemisel arvestama.

Laenud vastavalt otstarbele

Laenamine on finantstehing, mille raames annab üks osapool teise osapoole käsutusse finantsilisi vahendeid ehk raha, mis tuleb tagasi maksta vastavalt kokkulepitud tingimustele ja graafikule.

Laenu saab võtta erinevaks otstarbeks – eluaseme värskendamiseks, reisi finantseerimiseks, auto soetamiseks, tervisekulu hüvitamiseks,  ettevõtte käivitamiseks jne. Eraisikute puhul tekib laenuvajadus enamasti mõne suurema eseme soetamise soovi korral nagu auto, suvila vms või ootamatu väljamineku tekkimisel nagu rikki läinud kodumasin.

Ettevõtjate puhul on peamiseks laenu võtmise põhjuseks investeeringud põhivarasse. Piisava hulga raha teenimine käibevahendite tagamiseks ja investeeringute tegemiseks võib olla üle jõu käiv, mistõttu on äri alustamisel abiks erinevad laenud alustavale ettevõttele.

Eesti turul pakutakse väga erineva kallidusega laene. Üldjuhul on kõige kulukam võtta kiirlaenu ja SMS-laenu ning kõige soodsam võtta laenu pangast. Panga puhul tuleb aga arvestada, et taotlemise protsess võib olla aeglasem, lisaks on pankade tingimused jäigemad, maksehäire puhul on laenud välistatud, võidakse nõuda tagatist jne. Et leida sobiv laen igaks elujuhtumiks, tasub laenuhuvi korral kindlasti täiendavalt uurida, milliste tingimustega on laenud erinevatel väikelaenu pakkujatel. Sageli võivad krediidiandjate poolt väljastatavad laenud vastavalt otstarbele olla panga väikelaenutoodetega samaväärsed, kuid nende taotlemisel ei nõuta näiteks vara panti panemist.

Bondora laen

Bondora laen on usaldusväärne tagatiseta tarbimislaen, mida saab kasutada ootamatute kulutuste katmiseks või suuremate väljaminekute hajutamiseks pikemale perioodile. Vastavalt valitud laenutüübile on Sul võimalik ise otsustada, milline laenu tagasimaksete summa ja periood Sulle sobib – nii on laenu võtmine ja igakuine laenukohustus Sinu enda kontrolli all.

Bondora annab laenu igaks elujuhtumiks ning selle taotlemine ja kättesaamine on tehtud väga mugavaks. Laenu saab taotleda interneti vahendusel ööpäevaringselt, sõltumata nädalapäevast ja sellest, kus Sa parasjagu asud. Soovi korral on Bondora laenutaotlus võimalik täita ka nutitelefoni abil, mis on eriti mugav olukordades, kus arvutit käepärast pole. Laenupakkumine jõuab Sinuni vaid ühe minutiga ja sobiva pakkumise väljavalimise ning laenutingimustega nõustumise korral laekub soovitud summa Sinu kontole 1-3 tööpäeva jooksul.

Bondora suurimaks eeliseks teiste laenupakkujate ees on see, et igale laenutaotlejale tehakse personaalne laenupakkumine. Intressi arvutamiseks kasutab Bondora uuenduslikku tehnoloogiat, mis analüüsib Sinu andmeid ja varasemat maksekäitumist ning suudab Sulle personaalse pakkumise genereerida kõigest ühe minutiga. Kodulehel kuvatakse Sulle alati mitu pakkumist, mille hulgast saad valida endale sobivaima.

Bondora laenu eelised Bondora logo Teised laenupakkujad
Taotletav summa on 100–15 000 € 3 kuust kuni 5 aastani
Intressimäär alates 8,99% aastas
Bondora laen on tagatiseta laen
Sa ei pea põhjendama, mille jaoks Sa raha vajad
Taotluse saad esitada 5–10 minutiga interneti teel
Vastuse saamine on kiire – laenupakkumine saabub Sulle Bondora kodulehel kõigest 1 minutiga

Väikelaenude puhul tuuakse sageli välja, et laenutaotleja ei oma laenu taotlemise hetkel ülevaadet laenudega kaasnevatest lisatasudest, mistõttu võib ootamatu rahavajaduse finantseerimine osutuda esialgselt planeeritust oluliselt kulukamaks. Kuigi krediidi kulukusele kehtib seadusega ette antud piirmäär, võtavad paljud väikelaenu pakkujad sellest maksimumi või meelitavad kliente madalate intressimääradega, peites varjatud kulud kõrgetesse lepingutasudesse ja kulutustesse, mis kaasnevad laenumaksetega hilinemisel.

Bondora laenud on 100% läbipaistvad ja ei too kaasa varjatud lisatasusid. Tegemist on juba üle 10 aasta turul tegutsenud usaldusväärse laenupakkujaga, kellele on väljastatud Finantsinspektsiooni krediidiandja tegevusluba ning kelle kõik laenudega seotud tasud on üleval avalikus hinnakirjas. Lisaks on Bondora paindlik laenu tagasimaksmise osas, võimaldades näiteks laenu ennetähtaegselt tagastada ilma lisatasuta.

Bondora laen sobib Sulle, kui:

  • Oled vähemalt 18-aastane
  • Sul on pangakonto Eestis
  • Sinu kontole laekub regulaarne ametlik sissetulek
  • Sul puuduvad maksehäired
  • Sul ei ole hasartmänguprobleeme
B Secure pakub paindlikkust

Pärast Bondorast väikelaenu võtmist toimub laenu tagasimaksmine kord kuus vastavalt kokkulepitud maksegraafikule. Sinu ülesandeks on hoolitseda selle eest, et vastav summa oleks kantud igakuiselt õigeks kuupäevaks Bondora kontole. Et maksed ei ununeks, saadame Sulle selle kohta e-kirjaga ka meeldetuletusi.

Kui peaks tekkima olukord, et Sa ei suuda ajutiselt laenu tagasi maksta (näiteks töökaotuse korral), on Sul võimalik taotleda maksepuhkust. Sissetuleku vähenemise korral saad muuta maksegraafikut, pikendades laenu tähtaega ja vähendades seeläbi igakuiste kohustuste hulka. Samuti võid muuta makse tegemise kuupäeva, kui see peaks vajalikuks osutuma. Laenu hetkeseisu näed ja muudatusi saad taotleda, logides sisse Bondora kontole.

Laenud internetist

Laenude taotlemine on tänapäeval tehtud väga mugavaks, sisuliselt on võimalik laen kätte saada kodust lahkumata. Lisaks on laenud internetist sageli ühendatud nutika tehnoloogiaga, kus osa protsessi toimub automatiseeritult, mis tähendab, et laenutaotluseid vaadatakse üle 24/7 ja laenupakkumise saab sõltumata nädalapäevast ja kellaajast kätte praktiliselt kohe. Interneti kaudu on võimalik taotleda laenu pea igaks otstarbeks – reisilaen, remondilaen, autolaen või vabal otstarbel kasutatav väikelaen.

Internetist laenu taotledes pead arvestama sellega, et vastavalt “Rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seadusele” tuleb Sul esmakordselt laenu taotledes tuvastada oma isik. Isikutuvastus on vajalik selleks, et laenuandjal oleks garantii, et laen väljastatakse samale isikule, kes laenu taotleb. Isikut on võimalik tuvastada ID-kaardi, mobiili-ID või internetipanga kaudu.


Pangalaen

Pangalaen on kõige klassikalisem viis suuremate kulutuste finantseerimiseks ning seda saavad väljastada ainult krediidiasutused ehk pangad. Pangalaenud jagunevad omakorda erinevate sihtotstarvete järgi – kodulaen, väikelaen, tarbimislaen, õppelaen, remondilaen jne. Levinud on ka arvelduskrediit, mis oma olemuselt on väikelaenu sarnane ja tähendab seda, et saad oma tavalise pangaarve lasta miinusesse ehk kasutada rohkem raha kui Sul tegelikult arvel on. Pangalaenu taotlemisel tuleb arvestada, et pankadel on väga jäigad tingimused selle osas, kellele laenu antakse ja positiivse laenuotsusega võib minna aega. Arvelduskrediit on küll mugav, aga sageli ei piisa sellest suuremate kulutuste katteks.

Laenajad
Investorid

Laen inimeselt inimesele

Kui Sa ei soovi pangast laenu võtta või saad mingil põhjusel oma laenusoovile eitava vastuse, võivad Sulle olla abiks erinevad eraisikute laenud ja laen inimeselt inimesele ehk ühisrahastus.

Ühisrahastus on enamasti korraldatud läbi internetipõhiste platvormide, kuhu eraisikud saavad investeerida ja kust saab raha laenata. Ühisrahastuse peamine erinevus võrreldes tavalise laenuandjaga on see, et laenude finantseerimine ei toimu mitte krediidiasutuse vahenditest, vaid väljalaenatava raha omanikeks on eraisikud. Lisaks pakuvad ühisrahastud sageli soodsamaid tingimusi ja paremat intressi.

Ühisrahastusplatvormid on populaarsed nii Eestis kui mujal, nendesse investeerimine on käsitletav kui täiendav raha teenimine ja kasulik nii investorile kui laenajale. Ühisrahastute osas tasub teada, et mõne platvormi fookuses on ainult laenud firmadele, teistel on pakkumises nii eraisikute laenud kui laenud ettevõtetele. Mitmed ühisrahastud hoiavad investeerimis- ja laenutooted eraldi, nii ei pruugi laenuvõtja teadagi, et raha, mille ta saab, on sinna investeeritud teiste inimeste poolt.

Finantstehnoloogia
innovatsioon aastast 2009
Laenatud
1 016,9 M €
Kliente
1 503 996

Tagatiseta laen

Laenud jagunevad tagatiseta laenudeks ja tagatisega laenudeks. Kõige sagedamini nõuavad laenu taotlemisel tagatist pangad. See tähendab, et kui Sul peaksid tekkima makseraskused, on pangal õigus tagatiseks pandud vara laenu katteks realiseerida.

Laenu on võimalik võtta ka tagatiseta. Tagatiseta laenud on küll üldjuhul väiksemad, kuid nende eeliseks on see, et sageli saab laenu kätte kiiremini, mistõttu on see hea võimalus ootamatute kulude katteks. Samuti ei nõuta tagatiseta laenu puhul kinnisvara või auto panti panemist, nii ei sea Sa oma vara makseraskuste tekkimisel ohtu.

Tagatiseta laenud sobivad nii ootamatute kulude katteks kui investeeringuks. Näiteks sobivad need laenud alustavale ettevõttele, kellel ei ole veel pangale korralikku bilanssi ja kasvunumbreid ette näidata.

Laenude refinantseerimine

Kui oled võtnud kallist laenu, mille tingimused ei ole Sinu jaoks soodsad, tasub kaaluda laenu refinantseerimist teise laenuandja juures. Laenude refinantseerimine tähendab, et olemasolev laen finantseeritakse ehk makstakse tagasi uue laenu abil. See ei tähenda, et kohustus kaoks, kuid võib tähendada Sinu jaoks paremaid tingimusi ja kokkuvõttes rahalist võitu.

Laenude refinantseerimise puhul tuleb arvestada, et see tasub end ära vaid siis, kui uue laenu intress on vana laenu intressist märkimisväärselt soodsam. Sageli ei pruugi refinantseerimine anda märkimisväärset võitu kogusummas, küll aga võib see aidata maksekohustust mõistlikumalt kuude lõikes jaotada. Lisaks on refinantseerimise kaudu võimalik kokku liita laenud, mille oled võtnud mitmest erinevast kohast.


Laen kehtiva maksehäirega

Vastutustundliku laenamise põhimõtte kohaselt peavad kõik laenuandjad kättesaadava krediidiinfo põhjal hindama laenutaotleja võimekust laenu taotleda ja laenu tagasi maksta. Kui oled sattunud Maksehäireregistrisse, pead arvestama, et kehtiva maksehäire korral üldjuhul laenu ei anta, kuna laenud maksehäirega isikule võivad olla kõrgema riskiga.

Maksehäire on Creditinfo Ametlikku Maksehäireregistrisse kantud võlgnevus, mille maksmise tähtaeg on vanem kui 45 päeva, mida pole vaidlustatud ja mis moodustab koos intresside ja viivistega kokku vähemalt 30 eurot. Maksehäiretes võivad kajastuda erinevad laenud, järelmaksud, aga ka maksmata trahvid ja sideteenuste arved. Sageli ei ole inimesed isegi teadlikud, et nad on Maksehäireregistrisse sattunud. Seda, kas Sul on kehtivaid maksehäireid, saad kontrollida siin.

Tahaksid teada, milline on Sinu personaalne laenupakkumine?

1
Esita taotlus
2
Vali sobiv laenupakkumine
3
Tuvasta ennast, allkirjasta leping ning oota raha kontole laekumist

NB! Pea meeles, et laen on finantskohustus ja see tuleb ka tagasi maksta. Ära võta kunagi laenuotsust vastu ilma seda põhjalikult läbi kaalumata.

Laenupakkumine 1 minutiga!

-

-

*Laenusumma 100 kuni 15000 eurot. Laenuperiood 6 kuni 84 kuud. Krediidi kulukuse määr 18,67% kuni 49,88%.

NB! Laenupakkumise küsimine ei kohusta Sind laenu võtma! Pea meeles, et laen on finantskohustus. Ära võta kunagi laenuotsust vastu ilma seda põhjalikult läbi kaalumata.

*Laenusumma 100 kuni 15000 eurot. Laenuperiood 6 kuni 84 kuud. Krediidi kulukuse määr 18,67% kuni 49,88%.

226 804 inimest on investeerinud üle 1 016,9 milj € ning teeninud 228 milj € – SINA võid olla pank.

  • Lihtne automatiseeritud investeerimine
  • 11 aastat kogemust
  • Alusta kasvõi 1 euroga
Alusta kohe
Palun tutvu meie teenuse tingimustega bondora.com kodulehel, vajadusel konsulteeri asjatundjaga.

Laenupakkumine 1 minutiga!

-

-

-

*Laenusumma 100 kuni 15000 eurot. Laenuperiood 6 kuni 84 kuud. Krediidi kulukuse määr 18,67% kuni 49,88%.