Sinu ideed, Bondora rahastus

Bondora laen on tagatiseta laen
Intressimäär alates 8,99% aastas
Taotletav summa on 100–15 000 € 3 kuust kuni 5 aastani
Reguleeritud Eesti
Finantsinspektsiooni poolt
Kliente
1 503 996

Laenupakkumine 1 minutiga!

-

-

*Laenusumma 100 kuni 15000 eurot. Laenuperiood 6 kuni 84 kuud. Krediidi kulukuse määr 21,27% kuni 50,54%.

*Laenusumma 100 kuni 15000 eurot. Laenuperiood 6 kuni 84 kuud. Krediidi kulukuse määr 21,27% kuni 50,54%.

Bondora laen on tagatiseta laen
Intressimäär alates 8,99% aastas
Taotletav summa on 100–15 000 € 3 kuust kuni 5 aastani

Ärilaen

Edukas äri eeldab läbimõeldud tegevusplaani ja hästi juhitud rahavoogusid. Seetõttu on juba ettevõtet käivitades mõistlik läbi mõelda, millised on ettevõtte eesmärgid lähima 3-5 aasta lõikes ja kuidas seda kõike finantseerida.

Kui Sinu sihid on suuremad kui Sinu rahalised võimalused, pead leidma täiendavad võimalused oma ettevõtte tegevuse rahastamiseks. Sõltuvalt ettevõtte spetsiifikast ja vajadustest võib selleks olla mõni ettevõtjatele suunatud toetusmeede, investeeringu kaasamine või ärilaen ettevõttele.

Mis on ärilaen

Ärilaen on laen, mis aitab käivitada ettevõtte tegevust või soetada ettevõtte tegevuseks vajalikku põhivara. Ärilaenu saab võtta kinnisvara tagatisel või juhatuse liikme käendusel, samuti on võimalik võtta ärilaenu ilma tagatiseta.

Pankade poolt pakutavate laenutoodete nimekirjast leiab nii laenud alustavale ettevõttele kui juba tegutsevale ettevõttele. Kõige populaarsemad neist on stardilaen ettevõtte tegevuse käivitamiseks ja investeerimislaen, mis on sisuliselt ärilaen kinnisvara tagatisel ja mida saab kasutada investeeringute tegemiseks või käibevahendite tagamiseks, samuti näiteks kontori või tootmispinna väljaehitamiseks. Laenu antakse üldjuhul kinnisvara tagatisel ja eraisikust omanike või juhatuse liikmete käendusel. Stardilaenu on võimalik taotleda ka ilma kinnisvara tagatiseta, sellisel juhul on omanike või juhatuse liikmete käendusele lisaks vajalik taotleda täiendav käendus Kredexilt.

Kui oled ettevõtte omanik või juhatuse liige ja plaanid ärilaenu eraisikuna käendada, tuleb Sul arvestada, et ettevõttele võetud laenukohustus mõjutab olulisel määral ka Sinu isiklikku laenu saamise võimalust – suure tõenäosusega ei võimaldata Sul samaks perioodiks võtta laenu või liisingut eraisikuna, mis tähendab seda, et uue kodu või auto soetamine tuleb edasi lükata.

Ettevõtet alustades või uut tegevussuunda käivitades on panga jaoks kõige tähtsam dokument Sinu poolt esitatud äriplaan. Selle põhjal antakse hinnang nii ettevõtte jätkusuutlikkuse kui ka võimekuse kohta tulevikus laenu teenindada. Sõltumata sellest, kui hea äriplaan Sul on, tuleb valmis olla ka selleks, et pank ei hinda Sinu ettevõtte poolt kirjeldatud tegevuskava ja finantsprognoose piisavalt realistlikuks ning ei näe võimalust Sinu äri rahastamisel. Vahel võib piduri laenamisele panna ka kõrge ärilaenu intress.

Kuidas siis kaasata täiendavaid finantsvahendeid, kui ettevõttel puudub tagatiseks sobiv vara, juhatuse liikmed ja omanikud ei soovi eraisikuna laenu käendada või oled saanud pangast eitava vastuse? Sellisteks olukordadeks sobib ärilaen ilma tagatiseta. Tagatiseta ärilaen on üldjuhul vaba otstarbega ja sobib nii äri käivitamiseks, seadme soetamiseks, kaubavarude täiendamiseks kui suurema äritehingu finantseerimiseks. Tagatiseta ärilaenu summad on küll väiksemad, kuid laenu taotlemise protsess on sageli kiirem ja tagasimaksetingimused paindlikumad. Lisaks ei nõuta tagatiseta ärilaenu puhul äriplaani ega finantsprognooside esitamist.

Pankade ärilaenu taotlemise tingimused:

 • Laen väljastatakse juriidilisele isikule kinnisvara või eraisikust omanike / juhatuse liikmete käenduse alusel
 • Laenu taotlemisel tuleb esitada äriplaan koos 3 aasta finantsprognoosidega, tegutseva ettevõtja puhul nõutakse lisaks majandusaasta aruannet, viimast bilanssi ja kasumiaruannet
 • Laenu käendajatel (omanikel, juhatuse liikmetel) ei tohi olla kehtivaid maksehäireid
 • Ettevõttel ei tohi olla kehtivat maksuvõlga Maksu- ja Tolliametis

Mille poolest erineb Bondora laen ärilaenust

Bondora laen on tagatiseta väikelaen, mida võib kasutada igaks otstarbeks, sealhulgas äri käivitamiseks, põhivara soetamiseks või ettevõtte tegevuse laiendamiseks. Bondora laenu puhul ei pea Sa esitama ettevõtte äriplaani, kasumiaruannet ega bilanssi, laenutaotlejaks võib olla ettevõtte juhatuse liige või omanik ja laenu taotlemiseks ei ole vaja täiendavat tagatist.

Bondora laenu suurimaks eeliseks teiste sarnaste laenude ees on personaalne intress, mis kalkuleeritakse vastavalt laenuvõtja varasemalt võetud kohustustele ja finantsajaloole. Intressimäärad algavad alates 8,99% aastas, mis tähendab, et võrreldes teiste tagatiseta ärilaenudega on tegemist suhteliselt soodsa pakkumisega. Lisaks on Sul võimalik ise valida tagasimakse suurus ja tähtaeg ning, kui peaksid soovima laenu varem tagastada, saad seda teha ilma lisatasuta.

Bondora laenu saab taotleda täielikult interneti teel ja laenupakkumine jõuab Sinu postkasti vaid loetud minutitega. Kui otsid sobivat ärilaenu, võta kindlasti pakkumine ka Bondorast. Enne laenutaotluse esitamist võta appi laenukalkulaator, mis aitab arvutada nii maksimaalset laenusummat kui võimalike tagasimaksete suurust ja laenuperioodi.

Tahaksid teada, milline on Sinu personaalne laenupakkumine? Registreeru Bondora.ee lehel ja täida taotlus

NB! Pakkumise küsimine ei kohusta Sind laenu võtma!

Bondora laenu tingimused:

 • Lihtne taotlemine interneti teel
 • Laenupakkumine kõigest 1 minutiga
 • Laenusumma 100 – 15 000 eurot
 • Intressimäär alates 8,99% aastas
 • Tagasimakseperiood 3–84 kuud
 • Laenu ennetähtaegne tagastamine lisatasuta
 • Soovi korral saad laenu kätte vaid nutitelefoniga
B Secure pakub paindlikkust

Pärast Bondorast väikelaenu võtmist toimub laenu tagasimaksmine kord kuus vastavalt kokkulepitud maksegraafikule. Sinu ülesandeks on hoolitseda selle eest, et vastav summa oleks kantud igakuiselt õigeks kuupäevaks Bondora kontole. Et maksed ei ununeks, saadame Sulle selle kohta e-kirjaga ka meeldetuletusi.

Kui peaks tekkima olukord, et Sa ei suuda ajutiselt laenu tagasi maksta (näiteks töökaotuse korral), on Sul võimalik taotleda maksepuhkust. Sissetuleku vähenemise korral saad muuta maksegraafikut, pikendades laenu tähtaega ja vähendades seeläbi igakuiste kohustuste hulka. Samuti võid muuta makse tegemise kuupäeva, kui see peaks vajalikuks osutuma. Laenu hetkeseisu näed ja muudatusi saad taotleda, logides sisse Bondora kontole.

Tahaksid teada, milline on Sinu personaalne laenupakkumine?

1
Esita taotlus
2
Vali sobiv laenupakkumine
3
Tuvasta ennast, allkirjasta leping ning oota raha kontole laekumist

NB! Pea meeles, et laen on finantskohustus ja see tuleb ka tagasi maksta. Ära võta kunagi laenuotsust vastu ilma seda põhjalikult läbi kaalumata.

Laenupakkumine 1 minutiga!

-

-

*Laenusumma 100 kuni 15000 eurot. Laenuperiood 6 kuni 84 kuud. Krediidi kulukuse määr 21,27% kuni 50,54%.

NB! Laenupakkumise küsimine ei kohusta Sind laenu võtma! Pea meeles, et laen on finantskohustus. Ära võta kunagi laenuotsust vastu ilma seda põhjalikult läbi kaalumata.

*Laenusumma 100 kuni 15000 eurot. Laenuperiood 6 kuni 84 kuud. Krediidi kulukuse määr 21,27% kuni 50,54%.

226 804 inimest on investeerinud üle 1 016,9 milj € ning teeninud 228 milj € – SINA võid olla pank.

 • Lihtne automatiseeritud investeerimine
 • 11 aastat kogemust
 • Alusta kasvõi 1 euroga
Alusta kohe
Palun tutvu meie teenuse tingimustega bondora.com kodulehel, vajadusel konsulteeri asjatundjaga.

Laenupakkumine 1 minutiga!

-

-

-

*Laenusumma 100 kuni 15000 eurot. Laenuperiood 6 kuni 84 kuud. Krediidi kulukuse määr 21,27% kuni 50,54%.