Väikelaenu ja kiirlaenu erinevused

Väikelaenu ja kiirlaenu erinevused on olulised, kui kaalute rahalise abivajaduse korral laenamist. Mõistmaks kumb neist laenudest sobib teile paremini, peab teil olema arusaam nende kahe laenutoote omapäradest ja erinevustest. Selles artiklis vaatleme peamisi erinevusi väikelaenude ja kiirlaenude vahel, mis aitavad teil teha paremaid finantsotsuseid.

Tuleb märkida, et väikelaene pakuvad tavaliselt pangad ja mõned finantsettevõtted, samas kui kiirlaene pakuvad enamasti spetsialiseerunud kiirlaenuettevõtted. See on üks peamisi eristavaid aspekte nende kahe laenu tüübi vahel ning tähendab, et nende laenude kättesaadavus, tingimused ja protsessid võivad olla erinevad.

Teine erinevus seisneb laenutingimustes. üldiselt on väikelaenud mõeldud rahaliste vajaduste katmiseks pikema aja jooksul, tavaliselt aastate jooksul. Kiirlaenud on aga mõeldud lühiajaliseks rahastamiseks, kui vajate raha kiiresti ning soovite laenu võimalikult lühikese aja jooksul tagasi maksta.

Mis on väikelaen?

Väikelaen on laenu liik, mida laenuandja annab laenusaajale tagasimaksmiseks kindla perioodi jooksul. Tavaliselt on väikelaenude summad küll väiksemad kui suurte laenude puhul, kuid need võivad siiski olla sobilikud suuremateks kulutusteks, nagu auto ostmine, renoveerimine või õppemaksu tasumine.

Väikelaenude intressimäärad võivad varieeruda, olenevalt laenuandjast ja teie krediidivõimekusest. Väikelaenude intressimäär võib olla fikseeritud või muutuva intressimäär. Fikseeritud intressimääraga laen tähendab, et laenu intressimäär jääb kogu laenuperioodi vältel muutumatuks, samas kui muutuva intressimääraga laenu puhul võib intressimäär muutuda seoses turutingimuste muutustega.

Väikelaenude tagasimaksmine toimub tavaliselt igakuiste maksetena. Sõltuvalt laenuandjast ja teie konkreetsetest vajadustest võib tagasimakseperiood olla mitu kuud kuni mitu aastat. Mõned laenuandjad võivad pakkuda ka võimalust teha tagasimakseid enne tähtaega ilma lisakuludeta, mis võib olla kasulik, kui soovite oma laenusummat kiiremini kinni maksta.

Oluline on tähele panna, et väikelaenude puhul tuleb arvestada kõrvalkuludega nagu näiteks lepingutasu, haldustasu ja muud võimalikud laenuga seotud kulud. Seetõttu peaksite enne laenu võtmist tutvuma kõigi võimalike kulude ja tingimustega ning valima laenu, mis sobib kõige paremini teie vajadustele ja finantsolukorrale.

Mis on kiirlaen?

Kiirlaen on lühiajaline laen, mida saate taotleda ja laenu kätte saada lühikese aja jooksul, tavaliselt vähem kui 24 tunni jooksul. Kiirlaenud on mõeldud erakorraliseks rahastamiseks, näiteks ootamatute kulutuste katmiseks või ajutiste rahavoogude parandamiseks.

Tihti pakuvad kiirlaene eraisikud ja ettevõtted, kes keskenduvad väiksematele, lühiajalistele laenudele. Mõned neist laenuandjatest pakuvad laenusummasid alates 50 eurost kuni 5000 euro ulatuses, mille tagasimakseperioodid varieeruvad ühest kuust kuni mitme aastani.

Sellegipoolest tuleb arvestada, et kiirlaenude intressimäärad on tavaliselt kõrgemad kui teist liiki laenudel. See tuleneb peamiselt nende laenude suuremast riskist laenuandjale, kes käsitleb laene ilma pikaajalise krediidi kokkuleppeta või tagatiseta.

Peamised väikelaenu ja kiirlaenu erinevused

Väikelaenu ja kiirlaenu erinevused on olulised, et mõista, kuidas neid kahte laenutüüpi kasutada.

Esiteks, väikelaen on tavaliselt suurema summa ja pikema tagasimaksetähtajaga laen. Seda kasutatakse sageli suuremate ostude, nagu auto või remondi jaoks. Väikelaenu puhul on tavaliselt vaja esitada rohkem dokumente, nagu tööandja tõend sissetuleku kohta ja krediidiajalugu. Väikelaenu intressimäär on tavaliselt madalam kui kiirlaenul, kuid tagatis võib olla nõutav.

Teiseks, kiirlaen on väiksem laen, mida saate lühikese aja jooksul kiiresti kätte. Kiirlaene kasutatakse sageli ootamatute kulude katmiseks, nagu arstivisiit või auto remont. Kiirlaenudel pole nii rangeid nõudeid kui väikelaenudel, mis tähendab, et neid on lihtsam taotleda ja kiiremini kätte saada. Kiirlaenude intressimäärad on tavaliselt kõrgemad ja tagasimakseperioodid lühemad.

Väikelaen

  • Väikelaen on tavaliselt suurem kui kiirlaen, ulatudes paarist tuhandest kuni paarikümne tuhande euroni.
  • Väikelaenu tagasimakse periood on tavaliselt pikem, sageli ulatudes mitme aastani.
  • Väikelaenud nõuavad sageli tagatist, näiteks kinnisvara, autot või muid väärtuslikke esemeid.
  • Väikelaenu intressimäär on tavaliselt madalam kui kiirlaenu puhul.

Kiirlaen

  • Kiirlaenude laenusummad on üldjuhul väiksemad, sageli ulatudes vaid paarist sadast eurost kuni mõne tuhandeni.
  • Kiirlaenude tagasimakse periood on oluliselt lühem kui väikelaenidel, tavaliselt mõnest nädalast kuni mõne kuuni.
  • Kiirlaenud ei nõua tavaliselt tagatist, mis muudab nende taotlemise lihtsamaks ja kiiremaks.
  • Kiirlaenude intressimäärad on tavaliselt kõrgemad kui väikelaenul, kuna need on lühiajalised ja pakuvad vähem kindlust laenuandjale.

Tüüpilistest omadustest ja tingimustest lähtuvalt on võimalik mõista, miks inimesed valivad erinevat tüüpi laene. Väikelaen sobib paremini pikaajaliste projektide rahastamiseks, nagu kodu renoveerimine või suur ost, samas kui kiirlaen pakub kiiret ja ajutist lahendust ootamatute kulude katmiseks.

Kokkuvõte

Väikelaenud ja kiirlaenud on kaks erinevat finantsteenust, mida te võite kasutada raha laenamiseks. Väikelaenu puhul on tegemist pikemaaajalise laenuga, mis võimaldab laenata suuremaid summasid ja mille tagasimaksmise periood on reeglina pikem. Seevastu kiirlaen on lühiajaline laen, mille eesmärk on leevendada ajutisi rahalisi probleeme.

226 804 inimest on investeerinud üle 1 016,9 milj € ning teeninud 228 milj € – SINA võid olla pank.

  • Lihtne automatiseeritud investeerimine
  • 11 aastat kogemust
  • Alusta kasvõi 1 euroga
Alusta kohe
Palun tutvu meie teenuse tingimustega bondora.com kodulehel, vajadusel konsulteeri asjatundjaga.

Riiklik taust

Riikliku taustaga isik (PEP) on füüsiline isik, kes täidab või on täitnud avaliku võimu olulisi ülesandeid. See hõlmab järgmisi ametikohti:

  • Riigipea või valitsusjuht
  • Minister, aseminister või abiminister
  • Seadusandliku organi liige
  • Erakonna juhtorgani liige
  • Riigi kõrgeima kohtu kohtunik
  • Riigikontrolör või keskpanga nõukogu või juhatuse liige
  • Suursaadik, saadik või asjur
  • Kaitsejõudude kõrgem ohvitser
  • Riigi äriühingu juhtimis-, järelevalve- või haldusorgani liige
  • Isik, keda Euroopa Liidu liikmesriik, Euroopa Komisjon või Euroopa Liidus volitatud rahvusvaheline organisatsioon peab Euroopa Komisjoni avaldatud nimekirja kohaselt avaliku võimu oluliste ülesannete täitjaks.

Kes on perekonnaliikmed ja lähedased kaastöötajad (RCA)?

Perekonnaliikmed

Riikliku taustaga isiku perekonnaliikmete hulka kuuluvad:

  • Abikaasa/registreeritud partner või võrdväärne partner
  • Vanem
  • Laps
  • Lapse abikaasa või registreeritud partner
Lähedased kaastöötajad

Riikliku taustaga isiku lähedaste kaastöötajate hulka kuuluvad:

  • Füüsiline isik, kes on PEP-iga kaasomandis oleva juriidilise isiku tegelik kasusaaja või kellel on PEP-iga lähedane ärisuhe.
  • Füüsiline isik, kes on PEP-i huvides või PEP-i poolt asutatud juriidilise isiku ainus tegelik kasusaaja.
  • Füüsilised isikud, kes on koos PEP-iga välisriigi õiguse alusel juriidilise isiku, ühisinvesteeringu, usaldusfondi või võrreldava juriidilise struktuuri tegelikud kasusaajad.
  • Füüsilised isikud, kes on välisriigi õiguse alusel PEP-i kasuks loodud juriidilise isiku, ühisinvesteeringu, usaldusfondi või võrreldava juriidilise struktuuri ainsad tegelikud kasusaajad. See hõlmab „kandidaate“, kes näivad tegutsevat või hüvitisi saavat enda nimel, kuigi praktikas tegutsevad nad PEP-i nimel.

Iga füüsiline isik, kellel on lähedased ärisuhted PEP-iga, näiteks PEP-i äripartnerid.

Laenupakkumine 1 minutiga!

-

-

-

*Sisestades oma e-posti aadressi, nõustud meie kasutustingimustega. Sinu andmeid töödeldakse kooskõlas meie privaatsuseeskirjadega.
*Laenusumma 100 kuni 15000 eurot. Laenuperiood 6 kuni 84 kuud. Krediidi kulukuse määr 23,5% kuni 49,95%.